neděle 9. června 2013

Vlasová kosmetika - šampóny

Šampóny jsou jedním ze zapeklitých oříšků kosmetiky. Firmy se nám snaží podsouvat šampóny na objem, na lesk, na barvené vlasy, na unavené vlasy atd. Je velice těžké se v nich zorientovat, základem však je, aby neobsahovaly silikony, parabeny a tenzidy. Silikony zůstavají na pokožce hlavy velmi dlouho a postupně ji zanášejí. Pokožka hlavy tak přestává vytvářet vlastní tukovou vrstvu a vysušuje se. Parabeny šampń konzervují, ale rovněž způsobují změnu hormonální aktivity. Poslední zmíněné jsou tenzidy, ty narušují film pokožky a mohou způsobovat alergie a ekzémy.

Šampon na vlasy – aktivátor růstu 250 g
Složení: aqua, sodium olivate, cocamidopropyl betaine, acrylates/dimethicone copolymer, cocamide MEA, polyquaternium-47, glycol distearate, cocomidopropyl dimethylamine, polyquaternium-7, zingiber officinale root extract, disodium lauryl phosphate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, DMFH, panthenol, polyquaternium-10, climbazole, citric acid, selenium sulfide.
Šampón s obsahem zázvoru obsahuje rovněž jeden ze silikonů - acrylates/dimethicone copolymer. Rovněž obsahuje kvarterní sloučeniny (polyquaternium-47, polyquaternium-7, polyquaternium-10), které se v šampónech objevují velmi často. U velmi citlivých jedinců může způsobovat dráždění pokožky hlavy, což může být způsobeno také uvedeným silikonem, který ucpává póry. Po aplikaci šampónu je velmi důležité řádné vymytí.

Šampon na vlasy Zlatý zázvor 300 ml 
Složení: aqua, disodium cocoyl glutamate, zingiber officinale root extract, cocamidepropyl betaine, cyclomethicone, cocamide DEA, polyquaternium-47, propylene glycol stearate, cocomidopropyl betaine, polyquaternium-7, potassium lauryl phosphate, zinc pyrithoine, guar hydroxypropyltrimonium chloride, DMDM hydantoin, panthenol, polyquaternium 10, citric acid
Šampón opět obsahuje jeden silikonů (cyclomethicone) a stejné typy kvarterních sloučenin (polyquaternium-47, polyquaternium-7, polyquaternium-10). Na rozdíl od předchozího šampónu, obsahuje vyšší podíl zázvorového extraktu. Tento šampón obsahuje také DMDM hydantoin, ale jak jsem již zmiňovala u balzámů je uvoňovaný formaldehyd přes kůži jen velmi slabě vstřebáván.


2 komentáře:

  1. Moc pěkný článek:-), velmi inspirující!
    http://glamourandbeautyforyou.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...