neděle 9. června 2013

Vlasová kosmetika - balzámy

Nedávno jsem se setkala s kosmetikou TianDe, její název v překladu znamená Nebeská dokonalost. Některé jejich produkty jsem jich vyzkoušela a rozhodně nemám v plánu s testováním skončit. Kosmetika TianDe se pyšní produkty vyráběnými tradičními postupy čínské medicíny a rovněž tím, že složení obsahuje vzácné přírodní ingredience z léčivých rostlin. Proto jsem se rozhodla, že začnu věnovat jejim produktům důkladněji.Zajímavé balzámy TianDe

Balzám na vlasy Zlatý zázvor 300 ml
Složení: aqua, zingiber officinale root extract, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, propanediol, lanolin, hydrogenated coconut oil, polyquaternium—47, glyceryl stearate, glycerin, hydrolyzed rice protein, DMDM hydantion

Podle složení je vidět, že oproti běžně dostupným šampónům neobsahuje tolik chemických látek. Obsahuje pouze polyquaternium-47. Tato látka zabraňuje plísním a virům. Rovněž obsahuje DMDM hydantoin. Ten může v malém množství uvolňovat formaldehyd. Množství uvolňovaného formaldehydu je u různých výrobků různé, jelikož se tato látka ve výčtu nachází až na konci je její obsah menší než 1%. Obsah této látky nepovažuji za ohrožující, protože samotný formaldehyd se přes kůži se vstřebává velmi slabě. Kladně hodnotím velký obsah extraktu ze zázvorového kořene.

Balzám na poškozené vlasy 500 g
Složení: aqua, pimenta officinalis leaf oil, polyoxyethylene cetyl stearyl diether(jap), thymus serpillum leaf extract, zingiber officinale root extract, DMDM hydantoin, rosmarinus officinalis leaf extract, panax ginseng root extract, cetrimonium chloride, medicago sativa seed extract.
Jedinou chybičkou na kráse tohoto balzámu může být obsah DMDM hydantoin, není však možné určit do jaké míry může uvolňovat formaldehyd. Velké plus tohoto balzámu jsou obsahy přírodních extraktů - ženšen, zázvor, rozmarýn, tymián, pepř.

Krém - balzám na padájící vlasy 500 g
Složení: aqua, stearyl alcohol, panax ginseng root extract, neum palatum root extract, angelica acutiloba root extract, sesamum indicum seed extract, ligusticum chuanxing root extract, gastrodia elata root extract.
Na první pohled hodnotím balzám jako bezchybný. Je plný přírodních extraktů - kořen ženšene, kořen angelica, semena sezamu indického, nepálská rostlina ligusticum chuanxiong a gastrodia elata. Z chemických látek obsahuje pouze stearyl alcohol, který podporuje stabilitu a konzistenci emulzí.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...